Jak przywrócić świetność schodzonym swetrom przy użyciu golarki do ubrań?
Twój ulubiony sweter już nie wygląda jak nowy? Nie musisz kupować kolejnego. Dzięki golarce do ubrań w niedługim czasie pozbędziesz się zmechaceń i dasz swetrowi drugie życie. Zobacz, jakie to proste.
Dlaczego warto mieć golarkę do ubrań?
Golarka do ubrań to nieduże urządzenie, które może zrobić dla nas dużo dobrego. To pierwszy i niepodważalny argument – z ekologicznego punktu widzenia lepiej jest odnawiać swetry niż kupować nowe. To także kwestia domowej ekonomii – niestety ubrania do najtańszych nie należą, a nawet te markowe nie unikną zmechaceń, chociaż można mieć nadzieję, że pojawią się nieco później.
Raz kupiona golarka jest zawsze gotowa do użycia (jeśli jest zasilana akumulatorowo, trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu), w sytuacji awaryjnej można po prostu po nią sięgnąć. Nie da się w ciągu kilku minut kupić nowego swetra, ale można odświeżyć stary.
Za pomocą golarki można odnowić nie tylko sweter, ale też płaszcz, dzianinowe spodnie, niektóre rodzaje koców i ręczników.
Golarka jest tak niedużym i lekkim urządzeniem, że można je mieć zawsze przy sobie, jeśli tylko ktoś czuje taką potrzebę.
Jak działa golarka do ubrań?
Golarka do ubrań nieprzypadkowo ma taką nazwę, bo jej działanie jest identyczne z męską golarką do twarzy. Zbiera wszystko to, co znajduje się powyżej gładkiej tkaniny i odkłada w specjalnym zbiorniczku.
Noże golarki są bardzo ostre, ale nie trzeba się ich obawiać. Znajdują się za bezpieczną osłoną i nie mają bezpośredniego kontaktu z tkaniną. Także przypadkowe skaleczenie się w trakcie golenia nie jest możliwe. Kłaczki dostają się do wnętrza golarki przez specjalne dziurki w osłonie i są odcinane w bezpiecznej odległości od ubrania.
Dobra golarka do ubrań ma wbudowane zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Oznacza to, że nie musisz wyjmować baterii, żeby wyczyścić golarkę.
Jak używać golarki do ubrań?
Używanie golarki do ubrań nie jest rzeczą skomplikowaną i na pewno każdy sobie poradzi. Dla pewności przypominamy najważniejsze zasady:
– Golarki powinno się używać tylko na czystych i suchych ubraniach. Jeśli odzież jest bardzo zniszczona, warto przed goleniem wyczyścić ją szczotką lub rolką z taśmą klejącą. Dzięki temu można zdjąć kłaczki lub np. sierść zwierząt.
– Ubranie przeznaczone do wyczyszczenia powinno leżeć na twardym podłożu. Najlepiej sprawdzi się stół lub deska do prasowania. Nie powinno się czyścić ubrań na sobie lub wiszących na wieszaku. Prawidłowe działanie golarki wymaga jej lekkiego dociśnięcia, tkania powinna stawić opór, by wszystkie kłaczki zostały zebrane.
– Golarkę należy przyłożyć prostopadle do tkaniny i przesuwać ją powoli, dbając, by w trakcie pracy miała styczność z całą powierzchnią odzieży lub innego tekstylia. Nie należy naciskać bardzo mocno, tylko tyle, by poczuć lekki opór.
– Jeśli w trakcie pracy golarka wyraźnie zwalnia obroty, a dźwięk jej pracy nie jest jednostajny, sprawdź poziom naładowania baterii lub akumulatorów.
– Jeśli pojemnik na kłaczki jest pełen, koniecznie go opróżnij. Napełniony do granic może spowolnić i utrudnić pracę urządzenia.
Źródło: https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/golarki-do-ubranv.
Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.